arrow up

Подијелите вијест:

ЈУКА ПРАЗИНА ПУЦАО НА ОКУПЉЕНЕ ПРЕД СКУПШТИНОМ БиХ

Juka_PrazinaБИЈЕЉИНА, 24. МАЈА (СРНА) – Предратни сараjевски криминалац  Јука Празина пуцао jе у прољеће 1992. године на учеснике митинга пред Скупштином БиХ за шта су касниjе оптужени Срби, каже бивши замjеник команданта Специjалне jединице МУП-а тзв. РБиХ Зоран Чегар.

Оптужбама за злочине над Србима у Сараjеву, према Чегаревим риjечима, треба да се баве истражни органи. Он признаjе да jе о томе већ давао изjаву.

Чегар сматра и да jе српским маjкама требало омогућити да у Добровољачкоj улици запале свиjеће jер им jе тамо неко побио дjецу, “а не лаjати на њих”.

Он тврди и да се бивши командант Специjалне jединице МУП-а тзв. РБиХ Драган Викић уплашио истраге коjу Федерална управа полициjе води против њега,али наглашава да га не дотичу Викићеве оптужбе.

“Послиjе 20 година изашао сам и рекао истину. Доста jе баjки о граду и о хероjима и борби у Сараjеву. Кога год питам гдjе jе био и шта jе радио, каже да jе био хероj, командант, кувар или у ауто-jединици”, рекао jе Чегар за “Прес”.

Он истиче да о томе не могу да причаjу они коjи приjе рата нису имали ни за перец, а данас имаjу милионе.

Извор: срна

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Напад на Кончаницу

Једног дана око подне одједном је почела страшна пуцњава негдје у правцу Диоша

Кукурузи су алиби

„Ту ћемо откинути неколико клипова и свезати их у салвету, направити цуло. Од

Повратак у пакао

Покуцам. Чујем Гојков глас и отворим врата. За столом сједи Гојко и моја

Опет о Ногалу

Оде он, а ево Гојка. Некако ми наздрави и сједе на пањ. Однесем

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​