arrow up

Подијелите вијест:

Данас уручење кључева куће Јоки Миловановић

Јока Миловановић Фото: РТРС
Јока Миловановић Фото: РТРС

Јока Миловановић, мајка која је у одбрамбено-отаџбинском рату изгубила три сина данас ће у Лопарама добити свој кров над главом.

Кључеве куће уручиће јој предсједник Републике Српске Милорад Додик. Трипун и Миодраг погинули су заједно на мајевичком ратишту 1992. године, а Ђојо три године касније код Мркоњић Града. За његовим посмртним остацима трагало се пола године. До сада је живјела у трошној гарсоњери.

Изградњу куће финансирао је кабинет предсједника Додика а инфраструктуру је обезбиједила општина Лопаре.

Извор: Радио Телевизија Републике Српске

 

Везане вијести:

Премијера без аплауза – О филму „Дјеца“ Дениса Бојића

ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА ФОТОГРАФИЈА СА СНИМАЊА ФИЛМА „ДЈЕЦА“

У ВЛАСЕНИЦИ НАСТАВЉЕНО СНИМАЊЕ ДОКУМЕНТАРНОГ

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Покрштавање

Недуго послије тих догађања, дође неки службеник и каже да пописује православце који

Географска карта Грубишног Поља и околине

Географска карта Грубишног Поља и околине   < Прилози уз књигу                                        Садржај                                         Априлске жртве 1941.

Рецензије

Рецензија, Василије Каран: Геноцид у континуитету Обиман захват, како у далеку историјску, тако

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​