arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Брчко: 23 године од масакра над борцима Војске РС у Грбавици

У Грбавици, код Брчког обиљежене су 24 године од стравичног масакра над 13 припадника Војске Републике Српске.

Фото: РТРС
Брчко – полагање вијенаца Фото: РТРС

Вијенце на Централни споменик погинулим борцима Грбавице положили су министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Миленко Савановић и министар индустрије, енергетике и рударства Петар Ђокић.

Стравичан масакр над припадницима Војске Републике Српске из овог краја, починили су припадници тзв. Армије Републике БиХ у чијем саставу су били комшије, муслимани из Брчког.

Осмог марта 1993. године, 13 српских борца из Грбавице заробљено је у Бодеришту код Брчког. Без обзира на договорену размјену, Срби из Грбавице измасакрирани су, а затим побијени.

Насеље Грбавица је у посљедњем рату дало највише српских жртва у пријератној општини Брчко.

У Брчком ће данас бити одржана и свечана академија посвећена 17. годишњици од оснивања дистрикта.

Извор: Радио Телевизија Републике Српске

Ознаке: Војска Републике Српске, Грбавица

Везане вијести:

ИМА ЛИ ПРАВДЕ ЗА СРБЕ УБИЈЕНЕ У ГРБАВИЦИ ?

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Дара Бановић

Дара Бановић, из села Велико Паланчиште, општина Приjедор, Република Српска, jе живи свjедок

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​