arrow up

Подијелите вијест:

Бијељина: Откривен и освештан “Споменик мајкама”

У Бијељини је данас откривен и освештан “Споменик мајкама” за чију се изградњу од 2015. године залагало Удружење породица несталих бораца и цивила Семберије и Мајевице.

У Бијељини је данас откривен и освештан "Споменик мајкама" за чију се изградњу од 2015. године залагало Удружење породица несталих бораца и цивила Семберије и Мајевице.
Бијељина – “Споменик мајкама” Фото: СРНА

Споменик је подигнут у част мајкама које су изгубиле синове од Косовске битке до посљедњег рата, а смјештен је код Саборног храма Рођења Пресвете Богородице на Лединцима. Удружење је припремило пројекат, а скулптуру је израдио академски вајар Рајко Блажић, професор на Богословском факултету у Београду.

“Прије двије године покренули смо активност у вези са изградњом овог споменика јер сматрамо да мајке које су гајиле синове, а који су своје животе дали за свој народ, заслужују да им се и на овај начин одужимо”, рекла је предсједник Удружења породица несталих бораца и цивила Семберије и Мајевице Смиља Митровић, која још трага за посмртним остацима сина јединца.

Градоначелник Бијељине Мићо Мићић захвалио је Удружењу што је покренуло иницијативу за изградњу споменика и подсјетио да је за Републику Српску животе дало око 30.000 бораца.

Помоћ у изградњи споменика дао је и Рудник и Термоелектране Угљевик.  Жико Крунић је у име “Угљевика” нагласио да је пружање финансијске помоћи у изградњи споменика наставак добре праксе овог предузећа.

“Помоћ РиТЕ у реализацији овог пројекта је најмање што смо могли да учинимо за породице које су дале оно највриједније, а то су њихови синови. Сви у РиТЕ смо поносни што смо допринијели изградњи `Споменика мајкама`”, рекао је Крунић након откривања и освештања споменика.

Финансијску помоћ за изградњу споменика пружили су и град Бијељина и привредници овог града и Републике Српске.

Извор: СРНА

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Сврабара

Дошла је медицинска сестра са три човјека који су носили велике нарамке неког

Влак за Бајмок

Камо ћемо? Па опет у вагон. Марвени, дакако! Слика уобичајена – пећ гори,

Чекамо влак за Бају

Коначно звижди, фућка локомотива. Почиње граја, гласно се разговара… Мотам цераду, а она

У Печуху смо

„Дижите се и износите ствари“, огласи се Стево. Све смо изнијели и поредали

У вагону за Печух

Све је тако потрајало до оног дана кад Стево рече: „Данас, негдје предвечер,

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​