arrow up

Podijelite vijest:

VUČIĆ DA JAVNO ZATRAЖI OSLOBAĐANJE KIDNAPOVANIH SRBA

http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2015/Sta_je_sa_nestalim_Srbima.jpg

Udruženje porodica kidnapovanih i ubijenih Srba na Kosovu i Metohiji zatražilo je od premijera Srbije Aleksandra Vučića da u Briselu javno zatraži od Hašima Tačija oslobađanje kidnapovanih Srba.

 

 

“Na veliki hrišćanski praznik Bogojavljenje, preklinjemo Vas da u Briselu javno zatražite da Hašim Tači oslobodi otete Srbe. Njemu je mjesto u Hagu”, navode iz Udruženja.

U saopštenju se podsjeća da ni jedna Vlada Srbije od 5. oktobra 2000. godine nije zahtjevala slobodu za otete Srbe.

“Da li je pravedno da porodice ne znaju sudbinu svojih najmilijih? Da li je pravedno da oni ne budu sa nama, dok Tači nasmejan dočekuje srpske državnike u Briselu”, pitaju iz Udruženja.

Udruženje porodica kidnapovanih i ubijenih Srba obratilo se apelom za pomoć i predsjedavajućem OEBS-u Ivici Dačiću, sa porukom da jedan od ključnih obaveza te organizacije tokom srpskog predsjedavanja mora da bude oslobađanje otetih Srba iz logora na samoproglašenom Kosovu i Albaniji.

“Ako ovaj vapaj porodica srpskih žrtava vi ne uvažite, onda svesno ignorišete srpske žrtve, a to je veliki greh. Da li imate smelosti da OEBS zatraži hapšenje predratnih, ratnih i posleratnih zločinaca OVK – Tačija, Agima Čekua, Ramuša Haradinaja, Fatmira Ljimaja? Vama na savesti i dušu”, navode iz Udruženja.

 

Izvor: http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2014/srna.png

 

Vezane vijesti:

 

NAJNOVIJE VIJESTI

Zagreb

U Zagrebu nakon četiri godine! U početku sam osjećala samo umor i neku

S partizanima

Kad je početkom rujna Italija kapitulirala, na Sušaku je nastala prilična panika. Iako

Na Sušaku

Od lipnja 1941. pa do kapitulacije Italije u jesen 1943. godine živjela sam

Pad Jugoslavije

Početkom 1941. još se ništa nije bilo promijenilo u našem svakodnevnom životu. Ja

Udaja

Oženili smo se 2. rujna 1940. godine. Fritz je bio isto tako skroman

Rat

Krajem semestra u Pariz su došli moji roditelji i Mira. Tata je produžio

Pariz

Koliko god mi je bilo teško ostaviti Fritza, moram priznati da mi je

Fritz

No sudbina je promijenila tijek ovih događaja. Otputovala sam, doduše, u Pariz, ali

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​