arrow up

Podijelite vijest:

Venac na grob vojvode Putnika

Član Gradskog veća Marko Zeljug položio je danas, povodom 99 godina od smrti vojvode Radomira Putnika, venac na grob velikog srpskog vojskovođe

Polaganje vijenca na grob vojvode Radomira Putnika

BEOGRAD – Član Gradskog veća Marko Zeljug položio je danas, povodom 99 godina od smrti vojvode Radomira Putnika, venac na grob velikog srpskog vojskovođe.

Zeljug je za Beoinfo rekao da mu je čast što u ime Grada odaje počast vojvodi Putniku i podsetio da je on pet puta bio ministar odbrane, dva puta načelnik generalštaba i tokom Prvog svetskog rata načelnik vrhovne komande.

Vence su položile i delegacije Vojske Srbije, pomoćnik ministra za rad, zapošljavanje, socijalna i boračka pitanja Milan Popović, kao i udruženja građana koja neguju sećanje na tradiciju oslobodilačkih ratova Srbije.

Izvor: NOVOSTI

 

Vezane vijesti:

Beogradske priče: „Zatečeni grad“ u oku fotografa | Jadovno

Balkanski ratovi – Zaboravljene tekovine | Jadovno 1941.

Nova emisija u serijalu: Čas istorije – autora Samardžića i Devića

 

NAJNOVIJE VIJESTI

Čekamo vlak za Baju

Konačno zviždi, fućka lokomotiva. Počinje graja, glasno se razgovara… Motam ceradu, a ona

U Pečuhu smo

„Dižite se i iznosite stvari“, oglasi se Stevo. Sve smo iznijeli i poredali

U vagonu za Pečuh

Sve je tako potrajalo do onog dana kad Stevo reče: „Danas, negdje predvečer,

U toploj kući

„Ajmo, na posao, da djeca ne čekaju“, naredi Joško. Došli smo do dvorišta

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​