arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

u Čelincu održana je promocija umjetničke radionice projekta „Zažubori istinom“

Projekat "Zažubori istinom" u Čelincu

Osim video izložbe radova umjetničke radionice učenika, koju je likovni pedagog Ljubomir Vulikić ocijenio kao izuzetno uspješan projekat, promovisani su i najbolji radovi, podijeljene nagrade i uručene posebne zahvalnice ustanovama i pojedincima zaslužnim za realizaciju projekta.

Osim predstavnicima opštine Čelinac, Centru za kulturu Čelinac, OŠ „Miloš Dujić“ i brojnim drugim udruženjima, preduzećima i pojedinacima, zahvalnice su dodijeljene i potomcima postradale porodice Adamović, izuzetno zaslužne za uspješan rad Udruženja.

Zahvalnice je uručio predsjednik Udruženja Branko Milinković, a sekretar Udruženja i autor projekta Rajko Miljević je najavio nove promocije projekta.

Projekat „Zažubori istinom“ u Čelincu

NAJNOVIJE VIJESTI

Izdavačka djelatnost

  Rješenjem Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske broj 07.030-053-162-5/10 od 22.02.2010. god.

Kad se nebo srušilo

Zdenka Novak | Kad se nebo srušilo Zdenka Novak | When Heaven’s Vault Cracked Autorica

Sadržaj

Autorica Zdenka Novak, rođena 26. novembra u Zagrebu u imućnoj jevrejskoj obitelji, istinitu

Izrael

“Što je u jednom imenu?”, kaže Julija kad čuje da je Romeo jedan

Zagreb

U Zagrebu nakon četiri godine! U početku sam osjećala samo umor i neku

S partizanima

Kad je početkom rujna Italija kapitulirala, na Sušaku je nastala prilična panika. Iako

Na Sušaku

Od lipnja 1941. pa do kapitulacije Italije u jesen 1943. godine živjela sam

Pad Jugoslavije

Početkom 1941. još se ništa nije bilo promijenilo u našem svakodnevnom životu. Ja

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​