@@::3-0@@ @@::4-0@@ @@::4-1@@ @@::4-2@@ @@::3-1@@ @@::3-2@@ @@::3-3@@ @@::3-4@@ @@::3-5@@ arrow up @@::3-6@@ @@::3-7@@ @@::4-3@@ @@::3-8@@ @@::3-9@@ @@::3-10@@@@::3-11@@ @@::4-4@@ @@::4-5@@
Назад

Оснивање невесињске браде

16. јуна навршава 21 година од оснивања славне Невесињске (касније 8. моторизоване) бригаде. Тим поводом служен је помен погинулим борцима, а делегације општине Невесиње и Општинске борачке организације положиле су цвијеће на Централно спомен обиљежје бораца Херцеговине на Гвозду. Овај датум везан је и за егзодус српског народа из долине Неретве. Борци из долине Неретве своју борбу за спас српске Херцеговине настављају у оквиру бригаде, заједно са браћом Невесињцима.