@@::3-0@@
@@::4-0@@
@@::4-1@@
@@::4-2@@
@@::3-1@@
@@::3-2@@
@@::3-3@@
@@::3-4@@
@@::3-5@@
@@::3-6@@
@@::3-7@@
@@::4-3@@
@@::3-8@@
@@::3-9@@
@@::3-10@@@@::3-11@@ @@::4-4@@
@@::4-5@@
Село Војишница, Војнић, у кућама Станка Кнежевића, Миле Новаковића,
Милице Ђурић, Драгана Кнежевића, Стевана Кнежевића и у штали Кате Шкргић усташе
14. маја 1942. године поклале 189 српских сељака од којих 93 дјетета у старости
до 14 година.
Извор: Ђуро Затезало „Радио сам свој сељачки и ковачки посао“ – свједочанства геноцида. СКПД Просвјета, Загреб 2005.
Позивамо све оне који имају додатне информације, документе и сл. везано за овај догађај, да нас контактирају путем е-маила: [email protected], телефоном: 051/333-588, +387/65/511-130, или на адреси Удружење Јадовно 1941. Краља Алфонса XИИИ 49а, Бања Лука, Република Српска.