@@::3-0@@ @@::4-0@@ @@::4-1@@ @@::4-2@@ @@::3-1@@ @@::3-2@@ @@::3-3@@ @@::3-4@@ @@::3-5@@ arrow up @@::3-6@@ @@::3-7@@ @@::4-3@@ @@::3-8@@ @@::3-9@@ @@::3-10@@@@::3-11@@ @@::4-4@@ @@::4-5@@
Назад

Село Војишница, Војнић, 14. маја 1942.

Село Војишница, Војнић, у кућама Станка Кнежевића, Миле Новаковића, Милице Ђурић, Драгана Кнежевића, Стевана Кнежевића и у штали Кате Шкргић усташе 14. маја 1942. године поклале 189 српских сељака од којих 93 дјетета у старости до 14 година.

Извор: Ђуро Затезало „Радио сам свој сељачки и ковачки посао“ – свједочанства геноцида. СКПД Просвјета, Загреб 2005.

Позивамо све оне који имају додатне информације, документе и сл. везано за овај догађај, да нас контактирају путем е-маила: [email protected], телефоном: 051/333-588, +387/65/511-130, или на адреси Удружење Јадовно 1941. Краља Алфонса XИИИ 49а, Бања Лука, Република Српска.