arrow up

Подијелите вијест:

ДАНАС РАСПРАВА О ОПОЗИВУ ВЕСНЕ БУДИМИР

http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/baneri/srna2.jpg

БАЊАЛУКА, (СРНА) – Савез логораша Републике Српске има сазнања да ће дисциплинска комисиjа Високог судског и тужилачког савjета БиХ (ВСТС) данас расправљати о опозиву замjеника главног тужиоца БиХ Весне Будимир.

„Уколико дође до њеног опозива Савез логораша Републике Српске прекинуће сваки вид сарадње са Судом и Тужилаштвом БиХ и позвати све српске логораше да се не одазиваjу на било какве позиве поменутих институциjа“, истиче се у саопштењу.

Весна Будимир одважила се за подизање оптужница у предметима ратних злочина над Србима у случаjу Добровољачка, Велики парк, Силос, Виктор Бубањ и Атиф Дудаковић.

Савез логораша Републике Српске поново констатуjе да се у послове Суда и Тужилаштва БиХ убацила сараjевска политика коjа као и увиjек до сада настоjи да сакриjе од jавности и под тепих гурне сва сазнања о злочинима коjе су муслимани починили над Србима, закључено jе у саопштењу коjе jе потписао предсjедник Савеза логораша Републике Српске Бранислав Дукић.

 

Извор: срна

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Скеланко мајко

Руке шириш, Богу се молиш, децу штитиш, у Вишњег гледаш. Куда си пошла

Новосадска Рација 1942.

„Новосадска Рација“ је назив за погром који су мађарски фашисти Миклоша Хортија извршили

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​