
Obilježene 24 godine od stradanja 56 boraca Novogradske brigade
U Novom Gradu danas su obilježene 24 godine od kako je u napadu pripadnika Petog korpusa takozvane Armije RBiH stradalo 56 boraca Novogradske brigade i tri civila. Tim povodom služeni su parastosi u crkvama na području opštine Novi Grad, te položeno je cvijeće i prislužene su svijeće za stradale. Načelnik opštine Miroslav Drljača rekao je da je 11. januar 1993. godine jedan od crnih dana u istoriji Novogradske brigade i Novog Grada kada se dogodio najjači napad Petog korpusa takozvane Armije RBiH. “Oni su iskoristili priliku da preko dijela tadašnje Republike Srpske Krajine, koji nije bio dovoljno branjen, napadnu s leđa Četvrti bataljon i tom prilikom stradalo je 56 boraca











