fbpx

Испред зграде Народне скупштине Србије у Београду постављен је „Српски зид плача-Сребреница 1992“, пано са фотографијама српских жртава страдалих на подручју Сребренице током рата у БиХ.

Испред зграде Народне скупштине Србије у Београду постављен је "Српски зид плача-Сребреница 1992", пано са фотографијама српских жртава страдалих на подручју Сребренице током рата у БиХ.
„Српски зид плача-Сребреница 1992“ Фото: СРНА

Предсједник Удружења породица киднапованих и убијених на Косову и Метохији Симо Спасић рекао је да је овај „Зид плача“ постављен да би се српским државницима, ЕУ и цијелој међународној заједници показало да су Срби прве жртве у Сребреници 1992. године.

„Ми не желимо да сметамо породицама убијених муслимана из Сребренице 1995. године, али смо здушно против организација које се богате користећи трагедију и једних и других жртава“, рекао је Спасић новинарима.

Он је напоменуо да су међународна заједница, а поготово Хашки трибунал, били неправедни према српским жртвама које су игнорисане.

„Нажалост, једино су генерали ЈНА осуђени по командној одговорности на 1.355 година. У овом случају, за српске жртве у БиХ, муслимански злочинци нису одговарали и на слободи су и данас“, навео је Спасић.

Он је рекао да ће „Зид плача“ у част српским сребреничким жртвама дуго бити испред Скупштине Србије у Београду, те нагласио да породице жртава из Сребренице које су јуче биле у Београду и донијеле фотографије за „Зид плача“ само траже правду.

„Они траже правду. Гарантујем животом, да се нису десила убиства Срба на Петровдан, на православни Божић и Васкрс 1992. и 1993. године и да није било Братунца, Кравице, Сребренице, не би се десио злочин над муслиманима 1995. године. Саосећам са породицама свих недужних жртава које су убијане“, рекао је Спасић.

Предсједник Удружења породица киднапованих и убијених на Косову и Метохији Симо Спасић.
Симо Спасић Фото: СРНА

„Српски зид плача-Сребреница 1992“ постављен је у организацији Удружења породица киднапованих и убијених на Косову и Метохији и Организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Сребренице, који су се и на овај начин солидарисали са свим српским жртвама.

Извор: СРНА

Везане вијести:

„Српски зид плача-Сребреница“ 11. јула испред Скупштине …

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *