arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Почела реализација пројекта „Морам и могу више“

Информатичка радионица на којој учествују представнице четири регионална одбора Удружења жена жртава рата Републике Српске.
Удружења жена жртава рата Републике Српске.

Предсједник Удружења жена жртава рата Републике Српске Божица Живковић Рајилић рекла је Срни да је почела реализација пројекта „Морам и могу више“, чији је циљ рехабилитација и информатичка обука чланица Удружења. Рајилићева је рекла да ће у првој фази пројекта бити одржана психолошка радионица за дио информатичке обуке за жене жртве рата.

У радионици учествују представнице четири регионална одбора Удружења, инструктори за информатичку обуку, те психотерапеут за рад са женама које су преживјеле трауму током протеклог рата у БиХ.

Рајилићева је истакла да ће крајем фебруара и почетком марта бити одржан други дио радионице, који подразумијева практични дио обуке за рад на рачунару.

„Важно је да наше чланице знају користити рачунар како би биле оспособљене за рад на терену и могле прикупљати податке за социјалну карту жена жртава рата“, истакла је Рајилићева.

Рајилићева је рекла да ће у оквиру овог пројекта бити купљена три рачунара са штампачима, те одговарајућа опрема за три канцеларије Удружења на подручју Републике Српске.

Пројекат финансира Министарство спољних послова Србије, односно Управа за сарадњу са дијаспором и Србима у региону, која је одобрила Удружењу средства за реализацију овог пројекта.

Извор: srna

Везане вијести:

Рајилић: Очекујемо статус удружења од јавног интереса

Рајилић: Донијети закон о женама жртвама тортуре

РАЈИЛИЋ: НЕПРИХВАТЉИВО ДОНОШЕЊЕ ЗАКОНА НА НИВОУ БиХ

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Forma za unos

English Удружење Јадовно 1941. позива све потомке убиjених на Јадовну да уколико имаjу

О Попису – Књига Јадовно 1.

ENGLISH VERSION ДЈЕЛОМИЧНИ ИМЕНИЧНИ ПОПИС ЖРТАВА УБИЈЕНИХ У КОМПЛЕКСУ ХРВАТСКИХ ЛОГОРА СМРТИ ГОСПИЋ – ЈАДОВНО – ПАГ ОД 11. АПРИЛА ДО 21. АВГУСТА 1941. ГОДИНЕ У комплексу логора смрти Независне Државе Хрватске,

Invitation to donors

Invitation to donors to support the organisation of the International “Jadovno 1941” Conference

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​