
POMEN HEROJIMA ROGOSIJE
– Na Rogosiji kod Vlasenice danas je obilježeno 20 godina od pogibije 29 srpskih boraca koje su na ovoj koti ubili pripadnici muslimanskih vojnih formacija. Palim pripadnicima Vojske Republike Srpske na Rogosiji jutros je služen parastos u vlaseničkom hramu Svetih apostola Petra i Pavla. Zatim je kod spomen-obilježja na ovom uzvišenju položeno cvijeće i zapaljene svijeće. Predsjednik opštinske Boračke organiazcije Spomenko Stojišić napominje da je ovo najbrojnije stradanje srpskih boraca u jednim danu u regiji Birač koji su pobijeni na veoma brutalan način. “To je bila neravnopravna borba. Oni koji su ranjeni poslije su maltretirani, bilo je tu i klanja, paljenja i iživljavanja na razne načine. Strašno je kakva su












