Spomen-kapela za srpske žrtve
Nekada oronula kapela na pravoslavnom groblju u Konjicu, koju je 1929.godine izgradio Hadži – Ilija Lazić, renovira se i priprema za ugradnju granitnih spomen-ploča na kojima će biti uklesana imena srpskih žrtava sa područja opština Konjic, Jablanica i Prozor, stradalih u proteklom ratu. Spomen kapela za srpske žrtve na pravoslavnom groblju u Konjicu Prema do sada prikupljenim podacima radi se o 325 stradalih Srba. Konjički paroh Milan Bužanin kaže da spisak srpkih žrtava nije još konačan, ali poražavajuća je činjenica da je danas u Konjicu više mrtvih nego živih Srba. Na području ove opštine trenutno ih živi nešto manje od 300. ,,Do rata je ovdje bilo oko 7 hiljada Srba












