fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Завршен трећи састанак комисије о Степинцу, наставак у априлу

У Новом Саду је завршен трећи састанак црквене мјешовите православно-католичке комисије, на коме се расправљало о односу хрватског кардинала Алојзија Степинца према Независној Држави Хрватској /НДХ/ у времену прогона од 1941. до 1945. године, док ће сљедећи састанак бити одржан у априлу у Пожеги у Хрватској.

Чланови Мјешовите комисије СПЦ и Хрватске бискупске конференције Фото: ТАНЈУГ
Чланови Мјешовите комисије СПЦ и Хрватске
бискупске конференције Фото: ТАНЈУГ

Предвиђено је да на наредном састанку Комисије, који ће бити одржан 21. и 22. априла, буде размотрена тема „Однос надбискупа Степинца према СПЦ од 1941. до 1945. године“, саопштено је из СПЦ.

На састанку у Владичанском двору у Новом Саду у претходна два дана састале су се делегације СПЦ и Хрватске бискупске конференције, чији је задатак да заједнички размотре улогу Алојзија Степинца прије, за вријеме и послије Другог свјетског рата.

На састанку је у име Ватикана учествовао предсједник Папског одбора за историјске науке отац Бернард Ардура.

У делегацији Хрватске бискупске конференције били су загребачки надбискуп кардинал Јосип Бозанић, бискуп мостарско-дувањски монсињор Ратко Перић, бискуп пожешки монсињор Антун Шкворчевић, као и хрватски историчари Јуре Кришто и Марио Јареб.

Представници СПЦ били су митрополит загребачко-љубљански Порфирије, митрополит црногорско-приморски Амфилохије, епископ бачки Иринеј, епископ славонски Јова, те амбасадор Србије при Унеску Дарко Танасковић, као и историчари Љубодраг Димић и Милан Кољанин.

Извор: СРНА

Везане вијести:

Графит у НС: Павелић и Степинац су „милосрдни анђели“ ФОТО

Најтежа рунда разговора о Степинцу

У току седница Мешовите комисије о Степинцу

Још мало о разговорима о надбискупу Алојзију Степинцу

СПЦ спремила доказе да је Степинац подржавао геноцид

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: