fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Влашковић: Од последица уранијумског зрачења на Космету умрло 348 италијанских војника

Италијанска новинска агенција АНСА објавила је (13. децембра 2017.г. среда) да је до сада 348 италијанских војника који су били у мировној мисији на Косову и Метохији умрло од последица урранијумског зрачења (тровања).

Пише: Зоран Влашковић

Оболели италијански војници су преминули од разних облика малигних болести а италијански парламент је још пре пар година формирао посебну комисију која је непобитно утврдила да је смрт код војника наступила од разних малигних болести, леукемије, Хоџкиновог синдрома и разних малигних тумора, не наводећи стриктно да је њихов боравак на Космету био кључљан од уранијумског тровања.

Жртва број 348, био је запослен у мисији на Косову
13. 12. 2013. (АНСА) – РИМ, 13. ДЕЦЕМБАР

Леонардо Буколиеро, педесетогодишњи римски војник који је запослен као телохранитељ у служби Куиринале, је број 348 жртве изложености осиромашеном уранијуму. Ово тврди Доменико Леђиеро из Војне опсерваторије.

“Канцер главе – објашњава Леђиеро – дијагноза која га је одвела за две године. Буколиеро, који је умро 8. децембра, био је на мисији годину дана на Балкану, на Косову. Министарство одбране је одбацило сваку везу између болести и изложености осиромашеном уранијуму “.

“Чак и Буколиеро – наставља – ослањао се на адвоката Анђело Фиоре Тарталије да би добио правду и признање његових права, не толико за њега, већ за своје младе синове и његову супругу. Нанодијагностичке анализе које су спроведене на узорцима његовог тумора показале су присуство бројних тешких метала чија величина и облик не остављају никакав излаз: ефекат осиромашене муниције

Истина о уранијумским бомбама

Северноатланска алијанса, “НАТО“ званично је признала да је у бомбардовању 1999. године изручила 31.000 уранијумских пројектила (10 тона). Руски извори говоре о 90.000, а српски о 50.000 уранијумских пројектила.

Италијански војници распоређени на чак 51 место.
Италијански војници распоређени на чак 51 место.

На званичној мапа-карти НАТО-а на Косову и Метохији је равно 112 локација на којима су гађани циљеви са осиромашеним уранијумом. Највише пројектила са осиромашеним уранијумом изручено је у Метохији и то западно од пута Пећ – Ђаковица – Призрен. Више од 15 локација погођених, са осиромашеним уранијумом се налази на путу Ђаковица – Зрзе, затим на релацији Дечане – Рзнић – Прилеп- Јуник (више од 10 локација).

Већи број локација са изрученим пројектилима налази се северно од Драгаша, онда десно од пута Призрен – Врбничко језеро. Више локација са пројектилима осиромашеног уранијума је испаљено југоисточно од Урошевца као и неколико локација јужно од Подујева, али и у скоро свим другим деловима Косова и Метохије.

НАТО и данас убија на Косову и Метохији! На испитивању уранијумског зрачења на КиМ су радили: стручњаци Међународне агенције за атомску енергију, екипе УН за амбијент, Краљевско друштво из Лондона за атомску енергију, Шведски институт за заштиту од радијације, екипе УНМИК-а, Кфора као и једна посебна истражна комисија Уједињених Нација која је обављала испитивања само на 11 локација, као и стручњаци Светске здравствене организације и други.

Све истражне екипе, после обављених резултата и испитивања радиоактивног зрачења, где су изручени пројектили са осиромашеним уранијумом, донеле су изричиту препоруку да се та места морају заштитити од уласка цивила и стоке у њима због енормног уранијумског зрачења.

Међутим, до данас ништа од тога није испоштовано. Присуство уранијумског зрачења откривено је у земљи, води, ваздуху, вегетацији, а у мноштво случајевима и у узорцима крављег млека па је уранијум поодавно ушао у ланац исхране људи и стоке на Косову. У последњих десет и више година, највише у Метохији, у сваком стаду оваца, коза, свиња или крава било је на десетине случајева рађања деформисаних младунаца ових животиња.

Извор: ИН4С

Везане вијести:

Коријере дела сера: Осиромашени уранијум – заборављени …

Зашто Италијани умиру од НАТО бомби, а Американци не …

Канцерогена вода и горко косметско сећање | Јадовно 1941.

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: